Podatek VAT na usługi budowlane - kiedy można zastosować 8% zamiast 23%?
Podatek VAT na usługi budowlane - kiedy można zastosować 8% zamiast 23%?

Według obowiązujących przepisów prawa w Polsce materiały budowlane są obciążone podstawową 23% stawką podatku od towarów i usług. Jednak w pewnych sytuacjach mogą być objęte preferencyjną stawką VAT-u, która wynosi 8%.

Styl klasyczny - czy nadal jest modny?
Styl klasyczny - czy nadal jest modny?

Styl klasyczny to jeden z najbardziej ponadczasowych trendów w wykończeniu i aranżacji wnętrz. Nigdy nie wychodzi z mody, zawsze jest na czasie i nietrudno jest go połączyć z innymi trendami w designie wnętrz. 

Stan deweloperski - co to jest, jak powinien wyglądać?
Stan deweloperski - co to jest, jak powinien wyglądać?

Kiedy mieszkanie jest gotowe do odbioru, zazwyczaj znajduje się ono w stanie deweloperskim. Co oznacza ten termin? Jak sprawdzić, czy stan mieszkania odpowiada zapisom w umowie z deweloperem? Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania oraz czym się różni stan deweloperski od surowego, czy pod klucz? Zapraszamy do lektury.

Czy opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem - inwestycje w nieruchomości
Czy opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem - inwestycje w nieruchomości

Inwestycja w nieruchomość przeznaczona pod późniejszy wynajem to forma lokaty kapitału finansowego. Czy to dobry wybór? Jakie są pułapki takiego rozwiązania?

styl minimalistyczny we wnetrzach - moda czy ponadczasowosc
Styl minimalistyczny we wnętrzach - chwilowa moda, czy ponadczasowość

Minimalizm może kojarzyć się z pustą przestrzenią. Nic bardziej mylnego. Jest to modny kierunek w architekturze wnętrz, w którym największą uwagę przykłada się do form, faktur i kolorów, a wnętrza w stylu minimalistycznym charakteryzuje ład, harmonia i prostota.

Wykończenie mieszkania - usługa ALL-IN-ONE
Wykończenie mieszkania - dlaczego usługa all-in-one to dobry pomysł?

Jak wygląda współpraca z architektem, projektantem oraz wykonawcą usługi wykończenia pod klucz? Jeśli dobrze przygotujesz się do realizacji projektu, to współpraca będzie nie tylko owocna, ale także przyjemna.

Trendy wnętrzarskie 2023. Jak modnie urządzić mieszkanie.
Trendy wnętrzarskie 2023 - jak urządzić modne mieszkanie

Co nas czeka w roku 2023? Czy trendy w aranżacji przestrzeni mieszkalnych będą się znacznie różnić od obecnych? Jakie kolory proponują projektanci? Wielu z nas marzy o tym, by mieć wygodne i przytulne mieszkanie, którego wygląd byłby zgodny z trendami panującymi na rynku aranżacji i wyposażenia wnętrz. Dlaczego nie? Modnie nie znaczy źle, a tym bardziej mniej przytulnie. Warto śledzić trendy wnętrzarskie, aby wnętrze, którym się otaczamy nie tylko sprawiało, że czujemy się w nim komfortowo, ale także cieszyło oko modnymi akcentami.